نحوه تاسیس شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام

نحوه تاسیس شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام

نحوه تاسیس شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام

Blog Article

نحوه ثبت شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله
معرفی
شروع کسب و کار در ایران یکی از اصلی‌ترین مراحل برای شروع تجارت است. در این راهنما، به صورت جامع توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید شرکت خود را راه‌اندازی کنید.
گونه‌های شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر کشور ایران، انواع مختلف شرکت‌های تجاری وجود دارد که هر نوع خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. در این مطلب، به تشریح مهمترین اقسام شرکت‌های کسب و کار در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی عام
یکی از شرکت‌های بازرگانی در ایران، شرکت سهامی گسترده است. در این گونه شرکت، سرمایه به سهام تجزیه می‌شود و اعضا می‌توانند سهام را خریداری کنند و در سود شرکت شریک شوند.

شرکت سهامی محدود
گونه دیگری از شرکت‌های بازرگانی، شرکت سهامی محدود است. در این مدل شرکت، اعتبار به سهم‌ها تقسیم می‌شود، اما تعداد شرکا معین است و سهام‌ها قابل انتقال در بازار مالی نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت مسئولیت محدود، مدل دیگری از شرکت‌های تجاری در ایران است. در این نوع شرکت، تعهد اعضا به مقدار سرمایه وارد شده به شرکت در بیزینس محدود می‌شود و شرکا در در صورت قروض بیزینس، تنها به مقدار سرمایه وارد شده مسئول خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت تضامنی یکی از شرکت‌های کسب و کار است که در این نوع، مسئولیت‌ها سهامداران به مقدار همه قروض کسب و کار است. در این نوع کسب و کار، هر یک از سهامداران مسئولیت نامحدود در قبال بدهی‌های شرکت دارند.

شرکت با مسئولیت نسبی
شرکت نسبتی گونه دیگری از شرکت‌های کسب و کار است که در آن، مسئولیت شرکا به اندازه سهم الشرکه هر یک از آنها در کسب و کار نسبت به کل بدهی‌ها شرکت محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت تعاون یکی از گونه‌های شرکت‌های بازرگانی هست که با هدف رفع نیازهای اعضا و بهبود وضعیت اقتصادی آنها تاسیس می‌شود. در این مدل بیزینس، سود به اندازه سهم الشرکه شرکا توزیع می‌شود.

خاتمه
در این مطلب، با اقسام گوناگون شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران آشنا شدیم. هر کدام از این شرکت‌ها خصوصیات و شرایط ویژه خود را دارند که با در نظر گرفتن ضرورت‌ها و هدف‌ها می‌توانید شرکت مورد نظر خود را برگزینید.


گام اول: انتخاب نام شرکت
گام ابتدایی در روند راه‌اندازی شرکت، انتخاب یک نام برای شرکت است. عنوان شرکت باید منحصر به فرد باشد و با شرکت‌های دیگر متفاوت باشد.

دومین گام: تنظیم اساسنامه
در این مرحله، باید اصول و قوانین بیزینس خود را بنویسید. این سند شامل جزئیات سهامداران، نوع بیزینس، سرمایه اولیه و موارد دیگر است.

مرحله سوم: ثبت در سامانه ثبت شرکت‌ها
بعد از نوشتن اساسنامه، باید اطلاعات شرکت را در سامانه ثبت شرکت‌ها وارد کنید. برای این کار، باید به پورتال رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک مراجعه کنید.

مرحله چهارم: دریافت مجوزهای لازم
با توجه به نوع کسب و کار کسب و کار، ممکن است نیاز به دریافت مجوزهای گوناگون از ادارات مختلف داشته باشید. این مدارک شامل مجوزهای بهداشتی، مجوز محیط زیست و مجوزهای فنی می‌شود.

مرحله پنجم: ایجاد حساب بانکی
آخرین مرحله، افتتاح یک حساب بانکی به نام شرکت است. حساب بانکی برای معاملات مالی و کنترل مالی شرکت ضروری.

نتیجه‌گیری
ثبت شرکت در ایران با توجه به مراحل ذکر شده ممکن است. امیدواریم این راهنما برای شما مفید باشد و بتوانید شرکت خود را به راحتی راه‌اندازی کنید.

منبع : ثبت شرکت در ایران

Report this page